logo

GROCTO?

Grocto Özellikler


Günümüzün rekabetçi küresel ekonomisinde, yükselen enerji fiyatları ve artan çevre düzenlemeleri ile birlikte, işletim maliyetlerini hızlı bir şekilde analiz ve kontrol etme yeteneği daha kritik hale gelmiştir. Herkes, enerji maliyetlerini düşürmek tüketimini azaltmak ve karbon ve çevresel etkilerini en aza indirmek için yollar arıyor. "Grocto Enerji Yönetimi & Scada Yazılımı", ihtiyaçlara çözüm olarak geliştirilmiştir ve kullanıma sunulmuştur.

DETAYLAR

Scada

Farklı bina otomasyon sistemlerinde veya Grocto içerisinde hazırlanmış Scada şemalarını tek bir platformdan kullanıcılarınıza sunabilirsiniz.

Scada Web Editör

Dahili Scada Web Editör ile başka bir dış ihtiyaca gerek kalmadan tek bir noktadan çözüm ve maliyet konusunda avantaj sağlamaktadır.

Enerji Yönetimi
Enerji Yönetimi

Büyük küçük tüm tesisler ve uygulanan süreçlerdeki enerji kullanımı ve bunu etkileyen faktörleri yöneterek, detaylı analizler ve raporlamalar sayesinde savurgan enerji tüketiminin, mali ve çevresel etkilerini azaltmaya yardımcı olur.

Trend

Seçilmiş noktalardaki değer geçmişinin sınırsız takibi ile aylara ve yıllara göre karşılaştırmalar yapılabilmekte, üretim gibi önemli aşamalar süresince saklanan enerji, sıcaklık, hava kalite…vb. değerlerin raporlaması sağlanabilmektedir.

Reaktif ve CosQ

Boşa harcanan enerjinin en aza indirilmesi, CosQ takibi, özel analizler ve raporlar ile devlete karşı cezai şartların korunmasında etkili bir yardımcıdır.

Alarm

Kullanıcı bazında özelleştirilmiş alarm sistemi sayesinde çözüme en uygun personelin bilgilendirilmesi sağlanmaktadır. Aynı zamanda e-mail ve SMS ile alarm bildirimi yapılabilmektedir. Geçmiş alarm bilgileri, yapılan işlemler ve işlemi yapan personel raporlanabilmektedir.

Zamanlanmış Görevler

Otomatik yapılan işler sayesinde zamandan ve paradan tasarruf imkanı. İstediğiniz saatte ışıklar açılsın veya kapansın. İstediğiniz günde, saatte klima çalışsın…

Güvenlik

Kullanıcı bazında özelleştirilebilen menü sistemi ve tüm işlemlerde kullanıcı takibi ile güvenlik üst seviyede sağlanmaktadır.

Farklı Diller

Başta Türkçe olmak üzere İngilizce, Rusça, Fransızca Ve Almanca dil desteği

MİNİMUM ALTYAPI MALİYETİ

Marka Bağımsız

Haberleşmeli tüm enerji analizörü ve sayaçlara bağlantı imkanı

TEKNOLOJİ

1
Microsoft
SQL Server

Hızlı ve Güvenli Veri Tabanı

2
HTML5

En son web teknolojisi ile tüm akıllı cihazlardan erişim

3
BULUT BİLİŞİM

Zaman ve mekan bağımsız istediğiniz anda Grocto elinizin altında

4
Aktarımlar

Excel ve PDF aktarımları ile ihtiyacınız olan verileri sizinle paylaşır